Психологічна допомога учасникам освітнього процесу під час війни
Війна – велике випробування для країни і для людей. Вона змушує жити в зовсім іншому ритмі та в найкоротші терміни приймати складні рішення. Це впливає на психоемоційний стан кожного з нас.
У воєнний час вчителі, як ніколи, повинні володіти знаннями і навичками надання кризової психологічної допомоги школярам, вміти розпізнавати у них ознаки тривожних станів, щоб вчасно зреагувати і зарадити поглибленню розладів.
Навчання під час війни – це новий виклик для педагогів. Тому, психологи Башкірцева І.Д. та Зорька О.І., представники міжнародної громадської організації «Medair”, провели тренінг для вчителів Бугаківської гімназії «Важливі навички в період стресу». Під час заняття вчили справлятися з несприятливими обставинами (стресом, панікою, тривожністю, переживаннями, особистими труднощами). Організатори зустрічі показали ряд стабілізаційних вправ, які мають допомогти вчителям, учням та їхнім батькам подолати симптоми ПТСР ( посттравматичного стресового розладу); ознайомили з техніками, які можуть застосовувати вчителі на уроках, щоб допомогти учням впоратися зі стресом у школі.
В умовах війни надзвичайно важливим є вміння підтримувати один одного, співпрацювати між собою. Тому такі зустрічі – тренінги з психологами є вкрай необхідними. Адже об’єднання спільних зусиль вчителів, батьків, психологів допомагає школярам долати гострий стрес, а також підвищує власну обізнаність про те, як вберегтися від негативного впливу різних критичних станів та адаптуватися до особливих умов існування. Бо зараз учні дуже потребують підтримки та розуміння. Вони не можуть впоратися без допомоги дорослих. І ми, педагоги, батьки, психологи, повинні дати їм впевненість у тому, що все буде добре, що стійкість і мужність, з якою український народ боронить свою незалежність, наближають нашу неминучу Перемогу.