Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 21 людина

Річний звіт

Дата: 20 липня 2022 о 12:30, Оновлено 18 червня о 16:21
Автор: Грига Т. М.

ЗВІТ

ДИРЕКТОРА БУГАКІВСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ

БРАЦЛАВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

ГРИГИ ТЕТЯНИ МИКОЛАЇВНИ

за 2023-2024 н.р.

Закінчився ще один навчальний рік, який проходив в умовах повномасштабної російсько-української війни. Сьогодні ми підведемо підсумки роботи колективу закладу освіти, учнів і директора зокрема протягом 2023-2024 н. р.

У відповідності до функціональних обов’язків та на виконання п. 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178, з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у гімназії, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації, представляю звіт про свою діяльність у 2023-2024 навчальному році.

У своїй діяльності протягом звітного періоду я як директор закладу освіти керувалася посадовими обов’язками, основними нормативно-правовими документами, які регламентують роботу керівника закладу загальної середньої освіти: Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про основні засади мовної політики в Україні», Статутом закладу освіти, Правилами внутрішнього трудового розпорядку та чинними нормативно-правовими документами у галузі освіти.

Засновником Закладу є Брацлавська селищна рада . Органом управління Закладу є відділ освіти Брацлавської селищної ращди.

Головною метою Закладу є забезпечення реалізації прав громадян на здобуття початкової та базової середньої освіти.

Головними завданнями Закладу є:

- створення умов для здобуття початкової і базової загальної середньої освіти на рівні не нижчому від Державних стандартів;

- виховання морально і фізично здорового покоління;

- розвиток природних позитивних нахилів, здібностей та обдарованості, творчого мислення, потреб і вміння самовдосконалюватися;

- формування громадянської позиції, власної гідності, готовності до трудової діяльності, відповідальності за свої дії;

- виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв української нації, державної мови, національних цінностей;

- виховання свідомого ставлення до свого здоров’я як найвищої соціальної цінності.

Заклад у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», іншими законодавчими актами Верховної Ради України, указами Президента України, постановами Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства освіти і науки України, інших органів центральної виконавчої влади, рішеннями місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування, власним Статутом.

Робота педагогічного колективу в 2023-2024 н. р. була спрямована на реалізацію Стратегії розвитку закладу освіти. Основними стратегічними напрямками роботи ЗЗСО є:

1. Освітнє середовище. Система збереження та зміцнення здоров’я учня та вчителя. Якість організації освітнього процесу, вдосконалення інформаційного простору. Безпечний заклад освіти. Попередження булінгу.

2. Система оцінювання здобувачів освіти. Забезпечення виконання Державних стандартів – якість освіти. Задоволення освітніх потреб.

3. Педагогічна діяльність. Методичне і кадрове забезпечення. Реалізація Концепції НУШ.

4. Управлінські процеси. Партнерство в освіті. Формування іміджу закладу освіти. Розбудова громадсько-активного освітнього закладу. Матеріально-технічне забезпечення.

РОЗДІЛ І. ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

ЗДОРОВІ, БЕЗПЕЧНІ І КОМФОРТНІ УМОВИ НАВЧАННЯ ТА ПРАЦІ

Не зважаючи на труднощі навчального року, який проходив в умовах воєнного стану, нам вдалося організувати освітній процес із дотриманням вимог, забезпечити здобуття початкової, базової середньої освіти в закладі, охопити навчанням усіх здобувачів освіти, зберегти контингент наших учнів.

Однією з важливих умов для освітнього процесу є безпечне та комфортне освітнє середовище – сукупність умов у закладі освіти, що унеможливлюють заподіяння учасникам освітнього процесу фізичної або моральної шкоди. Освітнє середовище закладу є безпечним та комфортним для учасників освітнього процесу. Ми постійно працюємо над його оновленням та покращенням. На території закладу діти почуваються безпечно і захищено. Наявні спортивний та ігровий майданчики, які є безпечними для учнів. Територія в міру озеленена – є парк, фруктовий сад, клумби.

У закладі освіти забезпечується комфортний повітряно-тепловий режим, належне освітлення, облаштування та утримання санітарних вузлів. Заклад має всі необхідні навчальні приміщення. На жаль, не всі навчальні кабінети та приміщення обладнані відповідно до вимог законодавства та освітньої програми. На кошти державної субвенції в попередні роки була оновлена МТБ початкових класів. А для 5 і 6 класів, які працюють за програмами нової української школи, було отримано лише незначну кількість засобів навчання і тільки для кабінетів біології, географії та математики, на загальну суму 16 666 грн. Через брак коштів навчальні кабінети не забезпечені в достатній кількості інтерактивними засобами навчання та необхідним навчальним обладнанням.

Учасники освітнього процесу знають та дотримуються вимог охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, знають та дотримуються правил поведінки в умовах надзвичайних ситуацій. Працівники проходять навчання та інструктажі з даних питань. Систематично проводяться бесіди з учнями. Працівники обізнані з правилами поведінки в разі нещасного випадку чи раптового погіршення стану здоров’я учасників освітнього процесу і вживають необхідних заходів у подібних ситуаціях.

У закладі освіти створено умови для безпечного використання мережі Інтернет. Формуються навички безпечного користування мережею учнями. Учні в освітньому процесі отримують інформацію щодо безпечного використання мережі. У процесі викладання предметів (курсів) відбувається розвиток умінь учнів знаходити необхідну інформацію.

Для комфортного перебування у закладі важливим є дизайн середовища, якість якого має безпосередній вплив на мотивацію до навчання. У 2023-2024 н. р. педагогічні працівники продовжували працювали над оформленням навчальних кабінетів, дотримуючись принципів гнучкості дизайну через створення мобільних робочих місць для індивідуальної, групової та колективної роботи з метою створення можливостей для швидкої зміни освітнього середовища та форм роботи під час навчального заняття.

Проте в закладі освіти залишається проблематичним облаштування території з урахуванням доступності та універсального дизайну. До закладу освіти практично не можуть потрапити дорослі і діти з обмеженими фізичними можливостями, пандус облаштовано власними силами, тому він недосконалий, а також відсутні спеціальні підйомники.

Результати анкетування учнів щодо комфортного перебування в закладі освіти показали: більшість здобувачів освіти зазначили, що перебування в гімназії їм подобається і є безпечним та комфортним.

ЯКІСТЬ ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ, ВДОСКОНАЛЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНОГО ПРОСТОРУ

Освітній процес у закладі освіти розпочався відповідно до структури навчального року 01 вересня 2023 року і тривав до 31 травня 2024 року включно. Навчальні заняття були організовані відповідно до розкладу занять, затвердженого директором освітнього закладу. З першого вересня 2023 року і до закінченняя навчального року у гімназії навчання для учнів 1-9 класів проводилось офлайн, за винятком кількох днів, коли заклад переводився на дистанційне навчання у зв’язку з об’єктивними обставинами (великий відсоток захворюваності на ГРВІ, неможливість підвозу учнів і вчителів до закладу через поломку шкільного автобуса).

Право громадян на доступну освіту реалізується шляхом запровадження різних форм навчання. 2 учні закладу навчалися за екстернатною (у зв’язку з перебуванням за кордоном), 3 учні за інклюзивною формами навчання.

Протягом 2023-2024 н. р. у закладі працювала 1 група подовженого дня, яку відвідувало 22 учні 1-4 х класів. Група створена була переважно для учнів початкових класів, які доїжджають шкільним автобусом і вимушені перебувати в закладі до закінчення 6 чи 7 уроків.

Організація навчання у 1-4 класах, 5-9 класах здійснювалась за освітніми програмами та типовими навчальними планами.

Організація навчання у 1-4 класах здійснювалась за навчальними програмами, розробленими відповідно до Типової освітньої програми початкової освіти під керівництвом Шияна Р. Б.., затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 12.08.2022 № 743. Навчальний план містить інваріантну складову, сформовану на державному рівні, обов’язкову для всіх загальноосвітніх навчальних закладів та варіативну, яка, на жаль, за браком коштів у засновника не використовувалась.

Освітня програма та навчальний план для учнів ІІ ступеня були складені на основі Типової освітньої програми для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти, затвердженою наказом МОН України №235 від 19.02.2021 (додаток 3), для учнів 7-9 класів складані на основі Типової освітньої програми ІІ ступеня, затвердженої наказом МОН України №405 від 20.04.2018 (додаток 13).

Освітній процес у 2023-2024 навчальному році був організований відповідно до освітніх програм та робочого навчального плану і плану роботи закладу освіти з метою забезпечення оптимальних умов для фізичного, інтелектуального, психологічного і соціального розвитку особистості здобувачів освіти, досягнення ними рівня, що відповідає потенційним можливостям, пізнавальним інтересам і здібностям учнів. Реалізація інваріантної складової навчального плану здійснювалась за програмами, затвердженими Міністерством освіти і науки України.

Кількісний склад працівників закладу освіти становить 16 педагогічних працівників (серед них 15 основних працівників та 1 сумісник) та 11 технічних.

Серед 16 учителів:

13 – мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», що становить - 81,25%;

1 – «спеціаліст першої категорії» - 6,25% ;

0 – «спеціаліст другої категорії»

2 – «спеціаліст» - 12,5%;

1 – вчителі – педагогічне звання «вчитель-методист»;

5 – звання «старший учитель».

У закладі освіти всі педагогічні працівники працюють за фахом. Наступного навчального року заклад освіти потребуватиме вчителя математики, інформатики (19 год.), асистента вчителя (1 ставка).

ФОРМУВАННЯ ІНКЛЮЗИВНОГО, РОЗВИВАЛЬНОГО ТА МОТИВУЮЧОГО ДО НАВЧАННЯ ОСВІТНЬОГО ПРОСТОРУ

Протягом 2023-2024 навчального року у закладі освіти, відповідно до заяв батьків та висновку ІРЦ, було організовано інклюзивне навчання для 3 учнів, що забезпечило право кожної дитини на вільний доступ до освіти. У гімназії працювали асистенти вчителя (3 одиниці), інших фахівців (психолог, логопед), які забезпечували б навчання дітей з ООП, у закладі немає. Педагогічні працівники одним із напрямів підвищення кваліфікації обирають методики роботи з дітьми з ООП. Забезпечується психологічний супровід навчання дітей з ООП. Створено команди психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами. Складено індивідуальні програми розвитку для дітей з ООП. Заклад частково забезпечено засобами корекції згідно з ІПР дитини. Забезпечується системна комунікація з батьками та співпраця з фахівцями інклюзивно-ресурсного центру. Для батьків проводяться регулярні консультації щодо навчання і розвитку дитини. Батьки беруть участь у засіданнях команди психолого-педагогічного супроводу.

Проте проблемою залишається облаштування ресурсної кімнати для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. Тому це є одним із основних пріоритетних напрямків роботи адміністрації закладу на наступний навчальний рік.

СТВОРЕННЯ ПРОСТОРУ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ТА СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНОЇ КОМУНІКАЦІЇ УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

Протягом 2023-2024 н. р. значна увага приділялася роботі шкільної бібліотеки, адже освітня діяльність у закладі освіти неможлива без створення інформаційного простору, використання інформаційних ресурсів та комунікацій між учасниками освітнього процесу. Під впливом процесів глобальної інформатизації змінюються мета і завдання закладу освіти, вони стають більш особистісно-орієнтованими, спрямованими, зокрема, на формування та розвиток здібностей учнів і вчителів щодо опрацювання освітньої інформації. Шкільна бібліотека як безпосередня частина інформаційного простору теж долучилась до виконання вищеназваних завдань. У сучасному інформаційному світі, масовому доступі до електронних ресурсів бібліотеці доводиться «віднаходити» свою роль. Друкована книга все ще відіграє важливу роль у навчанні, але цифрові технології створюють нові можливості. Тому бібліотека вже не може бути просто пунктом видачі підручників.

Бібліотека гімназії поєднує в собі інформаційну, освітню, розвивальну, культурну, виховну функції. Діяльність бібліотеки спрямована на розвиток інформаційної культури учнів. Шкільний бібліотекар виконує функцію консультування з пошуку інформації для педагогічних працівників і учнів. Простір бібліотеки зручний для використання. Він використовується для проведення уроків, інформаційно-просвітницьких заходів, неформального спілкування тощо. У 2023-2024 н. р. шкільна бібліотека працювала за такими напрямами:

 виховання естетичної, етичної, інтелектуальної культури читачів;

 патріотичне виховання;

 забезпечення навчальною літературою;

 виховання культури читання;

 пошук нових шляхів комплектування бібліотеки.

Протягом навчального року було проведено ряд заходів, спрямованих на підвищення інформаційної культури читачів. А саме: проводилися екскурсії до шкільної бібліотеки для учнів початкової школи, організовувалися книжково-ілюстративні виставки до знаменних і пам’ятних дат, бібліотечні уроки, різноманітні бесіди.

Були проведені наступні заходи:

 виставка до Дня пам’яті жертв Голодомору і політичних репресій в Україні;

 виставка до дня писемності та мови;

 виставка до дня пам’яті жертв геноциду кримсько-татарського народу та ін.

 акція «Подаруй бібліотеці книгу»,

 бібліотечні уроки,

 бесіди до 210-річчя від дня народження Тараса Шевченка;

 інформування користувачів за різними темами та інше.

Згідно з нормативними документами, проводилась інвентаризація фонду навчальної та художньої літератури. В ході інвентаризації визначено потребу, резерв, процент забезпечення підручниками на 2024-2025 н. р. також було списано усю російськомовну літературу.

У бібліотеці ведеться відповідна облікова документація фонду шкільних підручників та художньої літератури.

Станом на 01.06.24 року фонд бібліотеки становить:

Підручників всього – 2570 шт.

Методичної літератури – 177 шт.

Художньої літератури – 303 шт.

Як і в попередні роки, значна увага приділялась роботі по запобіганню та ліквідації читацької заборгованості. В роботі використовувались традиційні форми та методи, в т. ч. проведення бесід з правил користування бібліотекою та відповідальності за збереження літератури.

СТВОРЕННЯ ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА, ВІЛЬНОГО ВІД БУДЬ-ЯКИХ ФОРМ НАСИЛЬСТВА ТА ДИСКРИМІНАЦІЇ

В закладі освіти реалізується антибулінгова політика, спрямована на запобігання, протидію та реагування проявам булінгу (цькування), дискримінації. У грудні проведено акцію «16 днів проти насильства», у січні учні 7-8 класів відвідали тренінг « Заклад без булінгу». На сайті закладу освіти розміщено корисні матеріали щодо теми антибулінгу. На педагогічній раді затверджено «Положення про порядок розгляду випадків булінгу (цькування) у закладі освіти», яке встановлює норми та правила етичної поведінки, професійного спілкування у відносинах між учасниками освітнього процесу.

Систематично, шляхом опитування учнів і педагогічних працівників, вивчається думка про безпеку і психологічну комфортність освітнього середовища. Здійснюється інформування педагогічних працівників щодо ознак булінгу, іншого насильства та запобігання йому. Відбувається систематична співпраця з представниками правоохоронних органів, іншими фахівцями з питань запобігання та протидії булінгу. Керівництво, педагогічні працівники протидіють булінгу, іншому насильству, дотримуються порядку реагування на їх прояви. Здійснюється аналіз причин відсутності учнів на заняттях та вживаються відповідні заходи. Систематично надаються консультації учасникам освітнього процесу з проблем адаптації, булінгу, мобінгу, особистісного розвитку та інших проблем. Керівництво вчасно повідомляє органи та служби у справах дітей, правоохоронні органи про виявлені факти булінгу або іншого насильства. До політики запобігання булінгу і мобінгу активно залучаються представники учнівського самоврядування. З даної проблематики проводяться семінари, інші заходи. Забезпечується рівний доступ до навчання усім дітям незалежно від особливостей фізичного розвитку, етнічної та релігійної приналежності. В закладі культивується повага до прав людини та здійснюється протидія до будь-яких форм дискримінації за різними ознаками. Ця політика забезпечується через проведення бесід з учнями, проведення тематичних після урочних заходів, наскрізного процесу виховання. Заклад допомагає батькам виявляти ознаки того, що їхня дитина стала жертвою/ініціатором чи свідком булінгу (цькування). Для батьків проводяться інформаційно-просвітницькі заходи.

ЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ЗМІЦНЕННЯ ЗДОРОВ’Я УЧНЯ ТА ВЧИТЕЛЯ

Однією з умов безпечного освітнього середовища є знання та дотримання учнями й працівниками закладу вимог охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки.

Робота закладу освіти із запобігання дитячому травматизму упродовж 2023-2024 навчального року здійснювалась відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України від 22.03.2001 № 270 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру», наказів Міністерства освіти і науки України від 31.08.2001 № 616 «Про затвердження Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах» (зі змінами), в редакції, затвердженій наказом Міністерства освіти і науки України від 07.10.2013 №1365 «Про внесення змін до Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах», від 01.08.2001 №563 «Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти» (зі змінами), від 18.04.2006 №304 «Про затвердження Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в закладах, установах, організаціях, підприємствах, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України» (зі змінами), листів Міністерства освіти і науки України від 26.05.2014 №1/9-266 «Про використання Методичних матеріалів «Вимоги безпеки під час канікул», від 16.06.2014 №1/9-319 «Про використання методичних матеріалів щодо організація навчання і перевірки знань, проведення інструктажів з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності в загальноосвітніх навчальних закладах».

У 2023-2024 навчальному році питання збереження життя і здоров’я учнів та запобігання випадкам дитячого травматизму розглядалося на засіданнях педагогічної ради, інструктивно-методичних нарадах при директорові, засіданнях шкільних методичних об’єднань класних керівників тощо.

У закладі освіти наявна система профілактичної роботи з цих питань, яка включає в себе комплекси занять за розділами, які учні вивчають на уроках «Здоровся, безпека та добробут», «Основ здоров’я» та на годинах спілкування. Упродовж навчального року проводились Дні безпеки, лекції, турніри та інші заходи з питань запобігання різних видів дитячого травматизму згідно з планами виховної роботи. В закладі освіти оформлені стенди з попередження дитячого травматизму. На кожному поверсі розташований план евакуації на випадок пожежі або інших стихійних лих. Стан роботи з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії під час освітнього процесу в закладі освіти у 2023-2024 навчальному році знаходився під щоденним контролем адміністрації закладу освіти.

У 1-9-х класах були проведені бесіди із правил дорожнього руху, правил протипожежної безпеки, з профілактики отруєння, правил безпеки при користуванні газом, правил безпеки з користування електроприладами, правил безпеки з вибуховонебезпечними предметами, правил безпеки на воді та інші виховні заходи з попередження усіх видів дитячого травматизму.

Учителями проводилися інструктажі з безпеки життєдіяльності, що зафіксовано в окремих журналах на уроках фізичної культури, трудового навчання, фізики, хімії, інформатики, біології, під час прогулянок, екскурсій; бесіди з попередження усіх видів дитячого травматизму перед виходом на осінні, зимові та літні канікули.

Аналіз травматизму серед учнів за 2023-2024 навчальний рік показав, що з вересня 2023 по червень 2024 року було зафіксовано 3 випадки травм під час освітнього процесу.

У 2024-2025 навчальному році педагогічному колективу необхідно продовжити систематичну роз’яснювальну роботу з питань попередження дитячого травматизму та контроль за поведінкою учнів на перервах та під час екскурсій.

Протягом 2023-2024 навчального року системно здійснювався контроль за виконанням вимог щодо безпеки життєдіяльності учнів, дотримання правил дорожнього руху, технічної безпеки, протипожежної безпеки під час освітнього процесу та в позаурочний час. У роботі з дітьми педагогічні працівники дотримувалися вимог законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», «Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу», комплексних заходів по закладу освіти щодо збереження життя та здоров’я учнів, запобігання травматизму серед учнів. Класні керівники вчасно проводили з учнями інструктажі з ТБ, заходи в рамках тематичних тижнів з безпеки життєдіяльності, щотижневі бесіди про збереження життя та здоров’я, про що робили записи встановленої форми в журналах з ТБ, планах класних керівників, класних журналах.

Питання безпеки життєдіяльності учнів під час освітнього процесу та в побуті обговорювалися під час засідань педагогічних рад, на нарадах при директорі, на класних батьківських зборах.

Проведена соціальна паспортизація класів, закладу освіти. Складені і опрацьовані списки дітей-сиріт, дітей, які знаходяться під опікою та позбавлені батьківського піклування, дітей з багатодітних сімей , із малозабезпечених сімей, із неповних сімей, дітей учасників АТО та російсько-української війни. Складені списки дітей, яким надається безкоштовне харчування за кошти громади: діти-сироти та напівсироти, діти під опікою, діти на інклюзивному навчанні, діти з малозабезпечених сімей (за наявності відповідних довідок), діти учасників АТО та учасників російсько-української війни.

Класні керівники та вчителі постійно тримають під контролем своїх учнів. Класні керівники володіють інформацією про місце знаходження дітей в позаурочний час, в разі потреби відвідують вдома, проводять індивідуальні бесіди з батьками та дітьми.

З метою запобігання травматизму та підтримання порядку на перервах протягом навчального року організовується чергування по закладу освіти вчителів. Але цей напрямок роботи ще потребує корекції і сумісних зусиль щодо покращення, а саме:

 класним керівникам 1-4 класів та вчителям-предметникам відповідально ставитись до обов’язків чергового вчителя згідно «Графіку чергування вчителів по закладуі»;

 класним керівникам привчати учнів до культурної поведінки у гімназії, виховувати повагу до чергового вчителя.

Головні завдання підготовки у сфері цивільного захисту гімназії у 2023-2024 навчальному році в основному виконані. У закладі були затверджені плани основних заходів підготовки цивільного захисту на 2024-2025 н. р., уточнені Плани дій структурних підрозділів у режимах повсякденної діяльності, підвищеної готовності, надзвичайної ситуації, надзвичайного стану. Основні зусилля у розв‘язанні питань ЦЗ спрямовувалися на організацію навчання учнів та постійного складу навчальних заходів згідно з чинними програмами ЦЗ, навчання їх правилам поведінки та основним способам захисту від наслідків надзвичайних ситуацій, прийомам надання першої допомоги тощо. Підготовка з цивільного захисту учнів проводилася під час вивчення курсів «Основ здоров‘я».

Перевірка і закріплення учнями та педагогічним колективом закладу освіти теоретичних знань з ЦЗ, практичних навичок під час дій у екстремальних умовах здійснювалася під час проведення у закладі Дня цивільного захисту.

Результати анкетування свідчать, що учнів регулярно інформують учителі, керівництво закладу освіти щодо правил охорони праці, техніки безпеки під час занять, пожежної безпеки, правил поведінки під час надзвичайних ситуацій.

СТВОРЕННЯ УМОВ ДЛЯ ЗДОРОВОГО ХАРЧУВАННЯ УЧНІВ І ПРАЦІВНИКІВ

Якісне і здорове харчування дітей — одна з умов здоров’я, розвитку та успішного навчання дітей. Заклад освіти, в якому дитина проводить більшу частину свого часу, має дбати про забезпечення умов для якісного і здорового харчування, а також формувати в учнів стійкі навички здорового харчування.

Важливим аспектом збереження здоров’я учнів є створення умов для раціонального збалансованого харчування дітей протягом часу перебування у закладі. Організація харчування учнів закладу регламентується законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» (зі змінами та доповненнями, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України), іншими нормативними документами.

Згідно з вищезазначеними документами та затвердженого перспективного меню учні 1-9 класів забезпечені одноразовим гарячим харчуванням. Гаряче харчування учнів відбувається згідно графіку у їдальні. Щоденний контроль за організацією харчування учнів здійснюється черговим вчителем та класним керівником. Звільнення дітей пільгових категорії від сплати за харчування здійснюється відповідно до рішення селищної ради.

Основним завданням закладу у 2023-2024 н. р. було не лише створити належні умови для харчування, а й докласти зусиль, щоб діти хотіли харчуватися у шкільній їдальні. Звичайно, велика роль у формуванні навичок здорового харчування належить сім’ї, але саме в гімназії має формуватися розуміння, що таке здорове харчування.

Кроки, виконані для створення умов здорового харчування:

• організовано зручний режим харчування для всіх учнів закладу освіти, враховуючи кількість учнів, пропускну можливість їдальні та інші умови закладу;

• розроблене 4-х тижневе сезонне меню, яке враховує рекомендації МОЗ щодо здорового харчування у закладах освіти, пропонує дітям смачні та апетитні страви;

• регулярно проводився моніторинг стану справ у їдальні;

• враховано думку дітей, батьків, працівників закладу щодо покращення умов харчування, змін у меню (за результатами анкетування учнів, вчителів, батьків);

• обговорення тем здорового харчування під час навчальних занять, позакласної роботи, у спілкуванні з батьками, зокрема наголошуючи на користі овочів, фруктів та ягід у щоденному раціоні.

Заклад освіти укомплектований 0,5 ст. кухаря та 1 ст. підсобного робітника. Поточні ремонти у приміщеннях їдальні та харчоблоку, ремонт та заміна технологічного обладнання, заміна посуду здійснювалася за рахунок бюджетних коштів. Протягом року адміністрацією закладу та органами громадського самоврядування здійснювалися перевірки організації та якості харчування.

Необхідними складовими процесу організації харчування у закладі є:

 видання відповідних наказів;

 затвердження списку дітей пільгової категорії;

 відпрацювання режиму і графіка харчування дітей;

 приймання продуктів харчування і продовольчої сировини гарантованої якості;

 складання меню-розкладу;

 виготовлення страв;

 проведення реалізації готових страв;

 ведення обліку дітей, які отримують безкоштовне гаряче харчування, а також гаряче харчування за кошти батьків;  контроль за харчуванням з боку адміністрації, класних керівників, батьків учнів;

 інформування батьків під час проведення батьківських зборів про організацію харчування дітей у закладі.

Продукти харчування та продовольча сировина надходять до закладу освіти разом із супровідними документами, які свідчать про їх походження та якість (накладні, сертифікати відповідності, висновки санітарно-епідеміологічного експертизи). Облік дітей, охоплених безкоштовним харчуванням, та за кошти батьків здійснюється класними керівниками, які вчасно повідомляють про наявність учнів особу, відповідальну за організацію харчування.

В їдальні закладу освіти не допускається використання продуктів харчування без відповідного сертифікату якості; реалізація страв та виробів, продуктів харчування, які не допускаються в дитячому харчуванні, використання обладнання та інвентарю не за призначенням. Обов’язково в закладі ведеться щоденний облік харчування дітей за бюджетні кошти та батьківські кошти, згідно акту та журналу обліку харчування.

ПІДВЕЗЕННЯ УЧНІВ

Відповідно до ст. 56 Закону України «Про освіту», ст.36 Закону України «Про повну загальну середню освіту» та ст. 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» забезпечується організований підвіз 30 дітей із 6 населених пунктів, а також підвезення 8 педагогів шкільним автобусом. З метою практичної реалізації цього питання було:

- розроблено та затверджено графік маршруту шкільного автобуса на 2023-2024 навчальний рік;

- визначено кількість учнів, які проживають за межами пішохідної доступності (більше 3 км) і складено списки, які затверджено директором закладу;

- призначено наказами відповідальних вчителів за безпеку життєдіяльності учнів під час перевезення;

- проведено з водієм цільові інструктажі щодо правил перевезення дітей;

- організовано щоденне медичне обстеження водія перед виїздом та перевірку технічного стану шкільного автобуса.

Виходячи з вище сказаного, можна зробити висновок, що заклад освіти забезпечує максимально зручне для всіх учасників освітнього процесу середовище, яке відповідає основним принципам інклюзії, рівності та поваги до прав людини. Здійснюються заходи, які сприяють облаштуванню та обладнанню навчальних приміщень з урахуванням дизайну та розумного пристосування. Приміщення і територія адаптовані до використання всіма учасниками освітнього процесу. Облаштування освітнього середовища закладу освіти є частиною стратегії розвитку закладу. У закладі освіти застосовуються освітні технології та методики, які максимально враховують особливості дітей з особливими освітніми потребами та допомагають їм безболісно інтегруватись до дитячого колективу.

Освітнє середовище закладу освіти мотивує учнів до оволодіння ключовими компетентностями та наскрізними уміннями, ведення здорового способу життя. Під час освітнього процесу здійснюється формування навичок здорового способу життя та екологічно доцільної поведінки учнів. У змісті викладацької діяльності простежується формування навичок здорового способу життя, інтеграції здоров’язбережувальної та екологічної компетентностей. Обладнання і засоби навчання сприяють оволодінню учнями ключовими компетентностями. Дизайн навчальних приміщень є максимально функціональним та мотивуючим до навчання.

РОЗДІЛ ІІ. СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

СПРАВЕДЛИВЕ І ОБ’ЄКТИВНЕ ОЦІНЮВАННЯ

Принципи, критерії, процедури та правила оцінювання закладу освіти описано в освітній програмі. Учителі адаптують критерії оцінювання для батьків та учнів, розробляють критерії оцінювання для різних видів діяльності. Критерії оцінювання є доступними та зрозумілими для учнів. Педагогічні працівники в усній формі, на інформаційних стендах у навчальних кабінетах та інших приміщеннях закладу знайомили учасників освітнього процесу з критеріями оцінювання. Учні залучаються до спільного розроблення критеріїв оцінювання їхньої діяльності.

Система оцінювання в закладі освіти ґрунтується на особистісному та компетентнісному підходах, враховуває особливості психофізичного розвитку дітей; має у своїй основі чіткі та зрозумілі вимоги до навчальних результатів, заохочує учнів апробувати різні моделі досягнення результату без ризику отримати за це негативну оцінку; розвиває в учнів впевненість у своїх здібностях і можливостях тощо.

Учителі розробляють компетентнісні завдання для проведення оцінювання, застосовують формувальне оцінювання, що передбачає відстеження індивідуального поступу учня, практикують само та взаємооцінювання. Педагоги застосовують формувальне оцінювання: систематично відстежують та відображають розвиток, процеси навчання і результати навчання кожного учня, регулярно надають учням ефективний зворотний зв’язок щодо їхньої роботи. Для подальшого прогресу в навчанні учням пропонують види роботи, які відповідають очікуваному розвитку учнів у майбутньому. Педагоги спрямовують учнів до того, щоб вони визначали собі освітні цілі, формулювали очікування від власної роботи, у взаємозв’язку з цими цілями та очікуваннями здійснювали самооцінювання та взаємне оцінювання результатів навчання. За результатами анкетування здобувачі освіти та їхні батьки вважають, що оцінювання результатів навчання учнів у закладі освіти є справедливим і об’єктивним.

Упровадження педагогіки партнерства, компетентнісного й інтегративного підходів в освітній процес передбачає активне включення дітей в організацію навчання. Компетентнісне навчання вимагає нових підходів до оцінювання. Орієнтирами для спостереження та оцінювання є вимоги до обов’язкових результатів навчання та компетентностей учнів.

Навчальні досягнення здобувачів у 1-4 класах підлягають вербальному, формувальному оцінюванню та рівневому оцінюванню.

Основними видами оцінювання здобувачів освіти є поточне та підсумкове (тематичне, семестрове, річне). В цьому навчальному році здобувачі базової освіти були звільнені від проходження ДПА.

У закладі освіти використовується поточний контроль шляхом виконання різних видів завдань, передбачених навчальною програмою, у тому числі для самостійної та індивідуальної роботи здобувачів освіти протягом семестру. Поточний контроль здійснюється під час проведення практичних та лабораторних занять, а також за результатами перевірки контрольних, самостійних робіт, індивідуальних завдань тощо.

Згідно з річним планом роботи освітнього закладу на 2023-2024 навчальний рік заступником директора з навчально-виховної роботи Удоденко Т. В. було проведено аналіз досягнень учнів 1-4, 5-9-х класів.

У початкових класах навчається _33__ учні, у 5-9 класах - _43_ учні.

За підсумками аналізу навчальних досягнень 2023/2024 навчального року із ___76 __ учнів 1- 9 класів:

- _32___ учні 1-4 класів оцінені вербально і їм оформлені свідоцтва досягнень;

- __64__ учнів переведено на наступний рік навчання;

- __4__ учнів нагороджено Похвальними листами «За високі досягнення у навчанні»;

- не атестований 1 учень 4 класу, який навчався за кордоном і на кінець н. року не представив результатів навчання в країні перебування.

Результати річного оцінювання знань здобувачів освіти 5-9 класів наведено в таблиці:

Клас

Кількість учнів

Рівень навчальних досягнень

Якісний показник

Початковий

Середній

Достатній

Високий

5

9

-

4

3

2

64%

6

5

-

1

3

1

76%

7

7

-

3

4

-

60%

8

11

1

7

2

1

54%

9

9

-

3

5

1

65%

Всього

1

18

17

5

57%

З учнями, які мають бали початкового рівня за результатами річного оцінювання були проведені такі види роботи: індивідуальні бесіди з учнями та їх батьками, індивідуальні завдання. Розглядалось це питання на нараді при директорові й на засіданнях методичних об’єднань, з’ясовувались причини слабкої успішності учнів. Серед них були названі такі:

 відсутня система роботи із слабо встигаючими учнями й учнями, які пропускають заняття через хворобу,

 низька мотивація до навчання здобувачів освіти;

 недостатній зв’язок батьків із закладом освіти.

Мережа класів

Структура контингенту

Навчальний рік

Поточний

Попередній

Кількість учнів

76

81

Загальна кількість класів:

9

9

Середня наповнюваність класів у 2023-2024 навчальному році становила _8_ учнів.

Аналіз руху учнів

Учнів на початок 2023/2024 н. р.

Вибуло

Прибуло

Учнів на кінець 2023/2024 н. р.

79

15

5

69

Аналіз причин руху учнів свідчить, що переважна більшість переводів зумовлена зміною місця проживання родин і пов’язана з переїздами.

Основними напрямами роботи щодо забезпечення соціальної підтримки дітей пільгових категорій є виявлення, облік і створення умов для їхнього навчання, виховання й розвитку.

Відповідно до Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної освіти, згідно заяв батьків, станом на 01.06.2024 до 1-го класу зараховано _4__ дитини.

Для здійснення оцінювання навчальних досягнень учнів та зворотнього зв’язку з батьками під час освітнього процесу з застосуванням технологій дистанційного навчання використовували електронний журнал/щоденник «ЕSchool». Використання даної платформи дозволило зробити навчання більш доступним, сучасним та ефективним.

РОЗВИТОК ЗДІБНОСТЕЙ УЧНІВ

Завдання нашого закладу – розвивати здібності кожного учня. Тому у 2023-2024 н. р. значна увага приділялася роботі з обдарованими дітьми. Ефективною формою роботи для реалізації, утвердження своїх здібностей є предметні олімпіади та конкурси.

У І етапі Всеукраїнських предметних олімпіад узяли участь _70__ учасників 6-9-х класів, у ІІ етапі – _7_ учасників. На жаль, участь брали в основному одні і ті ж учні: Гудзенко Каріна, Качмар Марія (на І і ІІ етапах) та Сук Анастасія, Якименко Юлія, Зозуля Христина, Барабаш Софія та інші учні, які брали участь в олімпіадах з окремих предметів (на І етапі).

У І етапі Всеукраїнського конкурсу ім. Петра Яцика взяли участь 8 учнів. Перше місце посіла учениця 5 класу Козловська Богдана. З об’єктивних причин на ІІ тур гімназія не представила своїх учасників.

При проведенні шкільних свят, шкільних лінійок ми із задоволенням відзначаємо успіхи кожної дитини. Грамоти, дипломи, сертифікати наші учні отримали за участь у спортивних змаганнях «Пліч-о-пліч», за досягнення в предметних онлайн-олімпіадах та різних конкурсах і змаганнях. Ці заохочення, дають можливість відчути радість за успіхи наших вихованців та мотивують дітей до подальшої роботи. Слід відмітити, що ці успіхи були б неможливими без допомоги та підтримки, у тому числі фінансової, батьків наших учнів.

ВНУТРІШНІЙ МОНІТОРИНГ

У закладі освіти визначено порядок проведення внутрішнього моніторингу для дослідження стану і результатів навчання здобувачів освіти та освітньої діяльності закладу освіти. Проведення внутрішнього моніторингу здійснюється відповідно типового Положення про внутрішній моніторинг. Систематично (згідно графіків) проводяться моніторинги результатів навчання здобувачів освіти з усіх навчальних предметів (курсів) освітніх галузей згідно плану роботи закладу освіти. За результатами моніторингів здійснюється аналіз результатів навчання здобувачів освіти, визначаються чинники впливу на отриманий результат, приймаються рішення щодо їх коригування.

Керівництво гімназії та педагоги регулярно з’ясовують актуальну інформацію про результати навчання кожного учня й відстежують їхній навчальний прогрес. Ця система добре розроблена з огляду на умови закладу освіти та потреби учнів: вона дозволяє подавати об’єктивну інформацію про результати та прогрес усіх груп учнів.

ВІДПОВІДАЛЬНЕ СТАВЛЕННЯ ДО НАВЧАННЯ

Заклад освіти сприяє формуванню у здобувачів освіти відповідального ставлення до навчання: діє учнівське самоврядування, учні займаються волонтерством.

Учні отримують необхідну підтримку та допомогу в навчальній діяльності в різних формах (консультації, індивідуальні завдання, допомога у підготовці до участі в учнівських олімпіадах тощо).

Педагоги організовують само- та взаємооцінювання учнів, залучають їх до рефлексивної діяльності, починаючи з початкової школи.

Учні старших класів вчаться самостійно формулювати критерії оцінювання власної діяльності.

СТВОРЕННЯ СЕРЕДОВИЩА ДЛЯ ІНДИВІДУАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

Відповідно до статті 15 Закону України «Про повну загальну середню освіту» від 16.01.2020 № 463-ІХ у закладах освіти виховний процес є невід'ємною складовою освітнього процесу і має ґрунтуватися на загальнолюдських, культурних цінностях Українського народу, цінностях громадянського (вільного демократичного) суспільства, принципах верховенства права, дотримання прав і свобод людини громадянина тощо.

Повномасштабна війна внесла корективи в звичне життя. Тому, зараз завдання педагогів – не просто навчити, дати знання з певного предмета, забезпечити виконання навчальної програми, а заспокоїти, порадити, дати життєві орієнтири. Виховання – це наскрізний процес, який формує цінності, здатність справлятися з невизначеністю та складністю, уміння вчитися, підтримувати фізичне та емоційне благополуччя, співпереживати і дипломатично вирішувати конфлікти.

Враховуючи нові суспільно-політичні реалії в Україні після Революції гідності, обставини, пов’язані з російською агресією та вторгненням на територію нашої країни, усе більшої актуальності набуває виховання в молодого покоління почуття патріотизму, відданості загальнодержавній справі зміцнення країни, активної громадянської позиції.

Організація освітнього процесу в умовах воєнного стану потребувала іншого змісту та підходів до проведення виховної роботи. Основним цільовим напрямом було забезпечення безпекової складової здоров’я особистості, забезпечення її фізичного, психічного, соціального і духовного благополуччя.

Ми повинні розуміти важливість того, що педагоги та заклад освіти є для дитини осередком становлення громадянина-патріота України, готового брати на себе відповідальність самовіддано розбудовувати країну як суверенну, незалежну, демократичну, правову, соціальну державу, забезпечувати її національну безпеку, сприяти єдності української політичної нації та встановленню громадянського миру й злагоди в суспільстві.

Система виховної роботи закладу заснована на формуванні

- поваги до національних символів (Герба, Прапора, Гімну України);

- готовності брати участь у громадсько-політичному житті країни;

- поваги до прав людини;

- верховенства права;

- толерантного ставлення до цінностей і переконань представників іншої культури, а також до регіональних та національно-мовних особливостей;

- рівності усіх перед законом;

- готовності захищати суверенітет і територіальну цілісність України.

Згідно з річним планом роботи гімназії педагогічний колектив у 2023-2024 навчальному році створював сприятливі умови поліпшення рівня виховного процесу.

Виховна діяльність проводилася за основними напрямками:

- ціннісне ставлення до суспільства і держави

- ціннісне ставлення до праці

- ціннісне ставлення до природи

- ціннісне ставлення до мистецтва

- ціннісне ставлення до людей

- ціннісне ставлення до себе

Пріоритетними напрямками виховної роботи були національно-патріотичне виховання та духовний розвиток дитини.

Для узагальнення різних видів контролю за станом виховної роботи використовуються такі форми: накази, індивідуальні бесіди, винесення відповідних питань на нараду при директорові, на засідання педагогічної ради, методичного об'єднання та наради класних керів¬ників. Питання виховної діяльності заслуховувалися на засіданнях педагогічної ради.

Підвищення професійного, методичного рівня класних керівників здійснювалося через різні форми методичної роботи, зокрема в межах роботи МО класних керівників (керівник Романчук Н. О.).

Робота методичного об’єднання включає в себе питання організації освітнього процесу, практичні заняття, ознайомлення з нормативними документами, взаємовідвідування виховних заходів

Діяльність методоб’єднання класних керівників 1-9 класів була спрямована на реалізацію головної мети: створення шкільного соціально-культурного освітнього середовища, яке сприяє розвитку інтелектуальних здібностей, зміцненню фізичного та духовного здоров’я, формуванню навичок здорового способу життя у вихованців.

Класні керівники працювали за індивідуальними планами, змістовна наповнюваність яких відповідала віковим особливостям учнів і була спрямована на виховання у них ціннісного ставлення до себе, родини, людей, до праці, до природи, до культури і мистецтва, ставлення до держави.

Освітній процес організовано відповідно до навчального плану на 2023-2024 навчальний рік та річного плану роботи гімназії.

Педагогічний колектив працював над залученням школярів до різних форм творчої та суспільно-корисної діяльності, зокрема: пізнавальної, оздоровчої, трудової, художньо-естетичної, спортивної, пропагандистської, ігрової, культурної, екологічної, що організовуються у позакласний час.

Здійснюється моніторингова діяльність за такими напрямами:

- відвідування учнями закладу освіти;

- участь учнів у загальношкільних заходах;

- рівень вихованості учнів, які належать до «групи ризику»;

- соціальний паспорт закладу освіти;

- діяльність класних керівників;

- стан здоров'я учнів за медичними картами;

- рівень фізичної підготовки учнів;

- реалізація заходів, спрямованих на збереження здоров'я школярів;

- ефективність організації виховних заходів;

- реалізація заходів, спрямованих на формування системи цінностей.

Серед проведених традиційних заходів в закладі освіти є:

День знань, День фізичної культури і спорту в рамках якого проведено лінійку до відкриття Олімпійського тижня, Олімпійські уроки, заходи до Дня працівників освіти, День самоврядування, заходи до Дня Захисника України, прийом у козачата, «Свято осені», літературно-музична композиція до Дня української писемності та мови, написання Всеукраїнського диктанту національної єдності, тематична виховна година до Дня Гідності і Свободи, акція «16 днів проти насилльства», уроки пам’яті до Дня пам’яті жертв Голодомору , акція «Запали свічу», Андріївські вечорниці, тематична лінійка до Дня Збройних сил України, свято до дня Святого Миколая, флешмоб до Дня української хустки, солодкі ярмарки, святкування Різдвяних свят, заходи до Дня Соборності України, Лінійка до Дня пам’яті героїв Крут, вшанування учасників бойових дій на території інших держав, Захід до Дня Героїв Небесної Сотні, Міжнародний день рідної мови, написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, відзначення Міжнародного жіночого дня, Шевченківські дні до 210-ї річниці від дня народженням Т.Г. Шевченка, Заходи до Тижня знань з безпеки життєдіяльності та Дня цивільного захисту, захід до Дня пам’яті Чорнобиля, покладання квітів до пам’ятника загиблим односельчанам до Дня пам’яті та примирення, флешмоб до Дня вишиванки, челендж «День без портфеля», заходи до Дня Матері, заходи до Міжнародного дня захисту дітей, свято Останнього Дзвоника, урочисте вручення свідоцтв про базову освіту учням 9 класу.

Уся робота колективу закладу спрямована на виховання шанобливого ставлення до державних святинь, української мови і культури, історії. З цією метою налагоджено використання державної символіки України, проведено ряд виховних заходів, що сприяли формуванню почуття патріотизму в школярів.

Педагогічний колектив проводив цілеспрямовану роботу з батьками, зокрема, це педагогічна просвіта батьків з використанням сучасних форм і методів та активне залучення їх до виховної роботи. В планах класних керівників є заходи, спрямовані на запобігання жорстокості та насиллю в дитячому середовищі: індивідуальні бесіди з учнями, батьками, консультації класного керівника «Рекомендації щодо психолого-педагогічної взаємодії з учнями», індивідуальне спілкування «Як поводитися в конфліктних ситуаціях», «Поведінка в екстремальних ситуаціях», «Єдині вимоги сім’ї і школи. Жорстоке поводження з дітьми», виховна година «Насильство поруч та як його уникнути», індивідуальні бесіди щодо атмосфери в сім’ї, батьківські лекторії «Як уникнути конфліктів між батьками і дітьми», тематичні виховні години, «Щире спілкування і довіра», «Людські чесноти», виховна година «Насильство поруч та як його уникнути».

Щодо реалізації Концепції превентивного виховання дітей і молоді були проведені години спілкування, бесіди: «Шкідливі звички та їх вплив на здоров’я», «В здоровому тілі - здоровий дух!», «Павила поведінки в громадських місцях», «Що таке домашнє насильство?», «Права людини– найвища цінність!» та інші.

Важливим аргументом самоорганізації дитини є учнівське самоврядування, яке направляє до пошуку шляхів, оцінок, позицій життєвої активності. Виходячи з таких позицій, у ліцеї створено демократичну модель учнівського самоврядування. Роботу учнівського самоврядування координує педагог-організатор Меженцева Л. В,

Пріоритетними напрямками діяльності учнівського самоврядування були: використання потенціалу краєзнавчої роботи щодо патріотичного виховання учнів гімназії; виховання в учнів громадянських якостей; профілактика й попередження шкідливих звичок та правопорушень серед учнів; вдосконалення методів роботи з активами класів та надання методичної допомоги, передача досвіду організаторської роботи; формування системи життєвих цінностей, створення умов для ефективного формування моральної культури учнів.

Представники учнівського самоврядування були активними учасниками всіх загальношкільних заходів.

РОЗДІЛ ІІІ. ОЦІНКА ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИКОНАННЯ ДЕРЖАВНИХ СТАНДАРТІВ – ЯКІСТЬ ОСВІТИ.

ЗАДОВОЛЕННЯ ОСВІТНІХ ПОТРЕБ

Головне завдання вчителя – забезпечити рівень навчальних досягнень і розвитку компетентностей на рівні Державних стандартів, безумовне виконання навчальних програм та планів. Основними умовами успішного досягнення базової компетентності учнями закладу освіти ми вважаємо:

Підвищення ефективності уроку як основної можливості діалогу учня та вчителя;

Розвиток системи позаурочних форм освітньої діяльності, зорієнтованих на пошуковий, дослідницький, проблемний характер засвоєння змісту освіти;

Ріст професійної майстерності педагогічних кадрів;

Орієнтацію педагогів на особисті досягнення учнів в освітній взаємодії;

Забезпечення принципів відкритості й комфортності освіти в усіх її аспектах.

Вчителі самостійно розробляють календарно-тематичні плани відповідно до Державних стандартів загальної середньої освіти, навчальної програми (зокрема розробленої на основі модельної), освітньої програми закладу. За підсумками навчального року вчителі спільно з колегами на засіданнях методичних об’єднань аналізують результативність календарно-тематичного планування, вносять необхідні корективи. У змісті календарно-тематичного планування визначено організаційні форми проведення навчальних занять, види робіт, спрямовані на оволодіння учнями ключовими компетентностями. Учителі самостійно визначають обсяг годин на вивчення навчальної теми, можуть змінювати послідовність вивчення тем у календарно-тематичному плані.

Вчителі використовують види, форми і методи роботи, спрямовані на оволодіння учнями ключовими компетентностями. Використовуються інші організаційні форми роботи, крім класно-урочної.

Вчителі надають підтримку учням, які потребують індивідуальної освітньої траєкторії. Разом з учнем, батьками вони розробляють індивідуальний план (індивідуальний графік), індивідуальну програму розвитку діяльності для учнів, у якому передбачено консультування, індивідуальну підтримку учнів, визначення часових меж опанування навчального матеріалу, терміни та вимоги до оцінювання. Під час реалізації індивідуальної освітньої траєкторії відстежується індивідуальний прогрес дитини.

Вчителі формують суспільні цінності через зміст навчального матеріалу предметів. Під час проведення навчальних занять в учнів виховується почуття патріотизму, поваги до державної мови, законів України. Відбувається розвиток в учнів загальнолюдських цінностей, навичок співпраці та командної роботи. Особистим прикладом виховується в учнів толерантне ставлення та взаємоповага.

Вчителі володіють навичками використання комп’ютерних технологій в освітньому процесі, використовують у своїй роботі інформаційно-комунікаційні технології, які сприяють оволодінню учнями ключовими компетентностями. Під час проведення навчальних занять використовуються медіаресурси, можливості Інтернет-мережі.

РЕАЛІЗАЦІЯ КОНЦЕПЦІЇ НУШ

Робота педагогічного колективу була спрямована на забезпечення виконання навчальних програм і вимог Державних стандартів освіти. Якісний показник визначався за відсотком учнів, які мають достатній та високий рівні навчання.

Головний колегіальний орган – педагогічна рада – працювала протягом навчального року над питанням забезпечення внутрішньої системи якості освіти. На засіданнях педради розглядалися питання розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти, вдосконалення, ефективної діяльності закладу освіти. Освіта це не лише оцінки. Це і створене освітнє середовище, і оцінювання учнів на основі чітких критеріїв, педагогічна діяльність працівників, управлінські процеси.

Педагогічний колектив втілює Концепцію нової української школи з 2018 року. З 2022 року стартував новий етап впровадження НУШ у базовій школі. Створено відповідне освітнє середовище в 1-4 класах НУШ. Придбано дидактичні матеріали, парти, ноутбуки, принтери. Вчителі, які працюють в 1-4, 5-6 класах, будуть працювати у 7 класі та адміністрація закладу пройшли відповідну професійну підготовку. Питання щодо результатів роботи початкової школи за новими освітніми стандартами розглядалося на нарадах при директорі, засіданнях педагогічної ради.

Основними умовами успішного досягнення базової компетентності учнями закладу освіти ми вважаємо: підвищення ефективності уроку як основної можливості діалогу учня та вчителя; розвиток системи позаурочних форм освітньої діяльності, зорієнтованих на пошуковий, дослідницький, проблемний характер засвоєння змісту освіти; ріст професійної майстерності педагогічних кадрів; орієнтацію педагогів на особисті досягнення учнів в освітній взаємодії.

МЕТОДИЧНА РОБОТА І КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Якість освітнього процесу закладу освіти, його результати значною мірою залежать від учителя, його теоретичної підготовки, педагогічної та методичної майстерності.

Методична робота спонукає кожного вчителя до підвищення свого фахового рівня; сприяє взаємному збагаченню членів педагогічного колективу педагогічними знахідками, забезпечує підтримання в педагогічному колективі духу творчості, прагнення до пошуку.

У процесі методичної роботи здійснюються підвищення наукового рівня вчителя, його підготовка до засвоєння змісту нових програм і технологій, їх реалізації, постійне ознайомлення з досягненнями психолого-педагогічних дисциплін і методик викладання, вивчення і впровадження у шкільну практику передового педагогічного досвіду, творче виконання перевірених рекомендацій, збагачення новими, прогресивними й досконалими методами і засобами навчання, вдосконалення навичок самоосвітньої роботи вчителя, надання йому кваліфікованої допомоги з теорії та практичної діяльності.

Протягом 2023-2024 навчального року педагогічні працівники закладу продовжували працювати над темою «Реалізація основних напрямків оновлення освітніх процесів з урахуванням вимог нової української школи».

Аналіз роботи методичних об’єднань природничо-математичного, гуманітарного циклів, вчителів початкових класів та класних керівників засвідчує, що основну увагу вчителі приділяли підвищенню фахової майстерності, розвитку власної творчої особистості, спільному вирішенню завдань щодо втілення сучасних інновацій та педагогічних технологій, сприяли творчому підходу до реалізації ідей програм з кожного предмета на забезпечення, засвоєння й використання найбільш раціональних методів і прийомів навчання та виховання школярів. На засіданнях методичних об’єднань розглядались, зокрема, такі питання:

- виконання Державних стандартів освіти;

- вивчення й реалізація основних положень нормативних і директивних документів про освіту;

- опрацювання методичних рекомендацій щодо вивчення базових дисциплін у 2023-2024 навчальному році;

- методика організації та проведення сучасного уроку;

- використання ІКТ на уроках;

- формування ключових та предметних компетентностей в учнів;

- реалізація виховної мети уроку;

- реалізація питань академічної доброчесності при викладанні дисциплін;

- робота з творчо обдарованою молоддю;

- вивчення передового педагогічного досвіду вчителів громади, області.

Методична рада закладу забезпечувала планування, керівництво та аналіз методичної роботи протягом року. Майстерність учителів здійснювалася через постійне самовдосконалення, вивчення передового досвіду вчителів України та своїх колег шляхом самоосвіти та через участь у роботі методичних об’єднань, семінарах, виконанні особистих творчих планів.

Традиційним у закладі освіти залишилося проведення предметних тижнів та творчих тижнів учителів, які атестуються.

Питання методичної роботи з педагогічними кадрами, удосконалення професійної майстерності були предметом обговорення на засіданнях педагогічних рад, адміністративних нарад, нарад при директорі.

Разом з тим в організації методичної роботи є деякі проблеми:

- недостатньо налагоджене взаємовідвідування уроків учителями;

- недостатня роль методоб’єднань в організації цілеспрямованої роботи зі здібними учнями з підготовки шкільних команд до участі в учнівських олімпіадах, конкурсах різних рівнів.

ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ

Педагогічні працівники постійно підвищують свій професійний рівень, використовуючи різноманітні форми підвищення кваліфікації, передачі педагогічного досвіду, а також самоосвіту. Цікавляться новими тенденціями у розвитку освіти, отримані навички і компетентності застосовують у викладацькій діяльності. Систематично аналізують і оцінюють свою роботу з метою вдосконалення власної педагогічної майстерності. Вдосконалюють свої знання та навички взаємодії з дітьми з особливими освітніми потребами. Керівництвом здійснюється аналіз професійного розвитку педагогічних працівників.

Педагогічні працівники беруть участь в освітніх проєктах, впроваджують нові форми і методи роботи в педагогічній діяльності, залучаються до

Підвищення кваліфікації у онлайн режимі;

Використання під час уроків електронних засобів навчання;

Створення тестів, дидактичних матеріалів для уроку.

100% щорічно вчителі підвищують кваліфікацію відповідно Плану підвищення кваліфікації.

НАЛАГОДЖЕННЯ СПІВПРАЦІ З УЧНЯМИ, ЇХ БАТЬКАМИ, ПРАЦІВНИКАМИ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

Педагоги ведуть із учнями та їхніми батьками постійний конструктивний діалог. Вчасно і кваліфіковано реагують на соціальні, емоційні, когнітивні та фізичні потреби учнів. Прислухаються до учнів та проявляють доброзичливість, інтерес і повагу до кожного учня. Своєю власною поведінкою моделюють та підтримують просоціальну поведінку. Педагоги сприяють розвиткові демократичних цінностей та громадянських компетентностей учнів, залучаючи їх до прийняття рішень щодо питань, які їх безпосередньо стосуються. Педагоги спонукають учнів висловлювати власну думку, а використовуючи особистісно орієнтований підхід у навчанні, підтримують розвиток відповідальності, самостійності та самоконтролю учнів.

Педагоги знаходяться в постійній комунікації з батьками учнів. Комунікація здійснюється у різних формах: батьківські збори, індивідуальні бесіди, спілкування по телефону та листування.

ЗАВДАННЯ ПЕДАГОГІЧНОГО КОЛЕКТИВУ НА 2024-2025 Н. Р.

Керуючись Законом України «Про повну загальну середню освіту», Програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів України», Концепції національно-патріотичного виховання та Програмами в галузі освіти, де визначені завдання загальної середньої освіти, наш заклад головну увагу у виховній роботі акцентує на вихованні громадянина – патріота своєї Батьківщини, готового до подальшої освіти і трудової діяльності, з вільними політичними і світоглядними переконаннями, з свідомим ставленням до обов’язків; на формуванні особистості учня; вихованні поваги до національних цінностей нашого народу; вироблення навичок здорового способу життя; готовності до подальшої соціалізації.

Беручи до уваги Концепцію національно-патріотичного виховання, наказ Міністерства «Про затвердження Плану заходів Міністерства освіти, молоді та спорту щодо профілактики правопорушень серед дітей та учнівської молоді на період до 2025 року», Цільову соціальну програму національно-патріотичного виховання на 2022-2025 роки пріоритетними в роботі педагогічних працівників із означеної проблеми залишаються:

- упровадження просвітницької діяльності, спрямованої на формування негативного ставлення до протиправних діянь, проведення тижнів правових знань;

- використання інтерактивних педагогічних технологій, зокрема ділові та рольові ігри, моделювання життєвих ситуацій, суспільних процесів та процедур, дискусії;

- впровадження дієвого шкільного самоврядування в освітній процес;

- ужиття заходів, спрямованих на підвищення моральності в суспільстві, правової культури громадян, утвердження здорового способу життя;

- запобігання проявам екстремізму, расової та релігійної та національної нетерпимості;

- впровадження нових педагогічних комунікацій між усіма учасниками освітнього процесу;

- перетворення закладів освіти на зразок демократичного правового простору та позитивного мікроклімату тощо.

Педагогічним працівникам необхідно забезпечити неухильне виконання спільного наказу Державного комітету України у справах сім’ї та молоді, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Порядку розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або реальної загрози його вчинення».

Велику увагу необхідно приділяти учням, які виховуються у сім’ях, що опинились у складних життєвих обставинах, внутрішньо переміщеним родинам з метою попередження безпритульності й бездоглядності, насильства над неповнолітніми, підліткової злочинності та правопорушень, запобігання торгівлі дітьми. Педагогічному колективу необхідно здійснювати:

- внутрішній облік дітей, які потребують посиленої уваги з боку педагогічного працівника;

- інформувати службу у справах дітей;

- здійснювати психолого-педагогічний супровід таких дітей;

- контролювати відвідування ними навчальних занять та якість навчання;

- активно залучати до громадської та гурткової роботи тощо.

Особливої ваги набуває питання патріотичного виховання учнів, особливо необхідно посилити національно-патріотичний характер навчання та виховання, передбачивши використання у виховній роботі з учнями кращих традицій та звичаїв українського народу.

Перед колективом стоять такі виховні завдання:

1. Впроваджувати в освітній процес інноваційні технології, продовжувати роботу над проектними технологіями.

2. Впроваджувати сучасні методи навчання і виховання у педагогічну практику на основі соціалізації, в контексті подій, що постали перед країною.

3. Створювати умови для постійного професійного вдосконалення педагогічних працівників, підвищення їх майстерності, вивчення та впровадження в освітній процес кращого педагогічного досвіду .

4. Продовжувати роботу з питань виховання громадської свідомості учнів, патріотизму, національних традицій моралі, поваги до державних символів України.

5. Активізувати роботу шкільного самоврядування, активно залучати учнів до участі у позаурочному житті.

6. Забезпечити безумовне виконання всіх норм законодавства із захисту дітей пільгових категорій та інших учасників освітнього процесу.

7. Продовжувати профілактичну роботу з правового виховання.

8. Впроваджувати в освітній процес Концепцію національно-патріотичного виховання.

9. Активізувати роботу серед учнівського колективу з протидії булінгу на насилля.

РОЗДІЛ ІV. УПРАВЛІНСЬКІ ПРОЦЕСИ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

РЕАЛІЗАЦІЯ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ,

МОНІТОРИНГ ВИКОНАННЯ ПОСТАВЛЕНИХ ЗАВДАНЬ

Заклад освіти має реалістичний річний план роботи. У річному плані чітко сформульовано: цілі (короткострокові), завдання та заходи для їх виконання з урахуванням конкретних умов діяльності. Здійснюється аналіз виконання плану за попередній навчальний рік. До його розроблення залучаються усі учасники освітнього процесу. Всі компоненти річного плану є вимірюваними. Річний план роботи схвалено педагогічною радою закладу освіти та оприлюднено.

Заклад освіти здійснює щорічне самооцінювання освітньої діяльності через вивчення і оцінювання функціонування внутрішньої системи. За результатами самооцінювання готуються висновки та визначаються напрями поліпшення якості освітньої діяльності. Результати самооцінювання висвітлюються у звіті про освітню діяльність закладу освіти та річному звіті директора за підсумками навчального року. Висновки, отримані за результатами самооцінювання, використовуються у плануванні роботи закладу освіти на наступний навчальний рік.

Протягом 2023-2024 н. р. у закладі освіти проводилося анонімне анкетування з використанням.

Серед педагогічних працівників у анкетуванні взяли участь 14 осіб.

- 100 % вчителів зазначили, що у закладі освіти створені належні умови для постійного підвищення кваліфікації педагогів, їх чергової та позачергової атестації, добровільної сертифікації

- 100% педагогів задоволені освітнім середовищем та умовами праці у закладі

- 43% вчителів зазначили, що вони цілком задоволені умовами праці,

57% - переважно задоволені;

- 100% зазначили, що їх задовольняють чи переважно задовольняють умови організації харчування в закладі.

Щодо результатів анкетування учнів, то:

- 86% здобувачів освіти зазначили, що їм подобається перебування у школі,

-14%, відповіли, що не дуже. - 94% зазначили, що їм безпечно і цілком комфортно у закладі освіти

- 71% учнів зауважили, що не відчувають булінгу у закладі освіти,

23% відповіли, що до них були поодинокі випадки булінгу та агресії,

6 % зазначили, що досить часто відчувають цькування.

- 50% учнів відповіли, що не зверталися по допомогу до керівництва закладу,

30% зазначили, що їм ніхто не допоміг,

16% тих, що звертались, зазначили, що після втручання дорослих булінг припинився.

Щодо результатів анкетування батьків:

- 86 % батьків зазначили, що їхня дитина охоче відвідує заклад освіти,

11% - не проявляють особливих емоцій,

3% батьків відповіли, що неохоче.

- 95 % зазначили в анкетуванні, що їм вдається поспілкуватися з керівництвом закладу та досягти взаєморозуміння, 5% – дали протилежну відповідь.

- 70% з опитаних батьків задоволені організацією освітнього процесу в школі.

- 95% батьків, діти яких харчуються, задоволені або переважно задоволені харчуванням дитини у закладі освіти,

14% учнів не харчуються у шкільній їдальні.

- 100% батьків у анкетуванні зазначили, що їхні права як учасників освітнього процесу не порушуються

Адміністрація закладу освіти постійно вивчає потреби учнів та працівників закладу, готує і доводить до відома засновника запити для задоволення потреб закладу освіти та відстежує їх реалізацію. Адміністрація враховує, наскільки матеріально-технічне та фінансове забезпечення сприяє або зменшує освітні можливості закладу. Заклад освіти надає засновнику об’єктивну та актуальну інформацію щодо своїх потреб. Адміністрація закладу освіти систематично оцінює стан матеріальних умов для навчання.

ДОВІРА ДО ДІЯЛЬНОСТІ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

Управлінська діяльність спрямована на забезпечення якості освіти на рівні Державних стандартів. В закладі формуються відносини довіри, прозорості, відкритості завдяки роботі сайту закладу освіти, груп у соціальних мережах закладу освіти та офіційної Facebook-сторінки закладу освіти. Здійснюється ефективна кадрова політика, до викладацької діяльності залучені лише фахівці, які постійно підвищують свій професійний рівень.

Як директор закладу освіти у роботі з працівниками дотримуються партнерського стилю керівництва. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Моніторинг здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату.

ОРГАНІЗАЦІЯ ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ЗМІЦНЕННЯ МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОЇ БАЗИ ЗАКЛАДУ

Право на якісну освіту в безпечних і нешкідливих умовах може бути реалізоване виключно за умови достатнього фінансування освіти та ефективного використання цих коштів.

Поставлені на 2023-2024 н. р. завдання щодо створення комфортних та безпечних умов у закладі освіти виконувались в межах кошторисних призначень, яких, звичайно, не вистачало в повній мірі, але завдяки підтримці батьківської спільноти та благодійній допомозі багато чого вдалось зробити. За кошти місцевого бюджету:

 Зроблено вимощення та відведення води від підвального приміщення, де знаходиться укриття, відремонтовано підлогу в укритті – 240 тис. грн.

 Придбано генератор – 43 тис. грн.

 Придбано витяжку на харчоблок – 10 тис. грн.

 Проведено ремонт шкільного автобуса – 11 тис. грн. За благодійну допомогу зроблено:

 Поточний ремонт закладу до нового навчального року – 34 091 грн.

 Реконструкцію площадки і сходів перед центральним входом до приміщення гімназії – 50 тис. грн.

Звіти про використання позабюджетних коштів постійно розміщуються на сайті гімназії, там можна знайти більш детальну інформацію з цього питання.

На завершення свого звіту хочу подякувати колегам, учням та їхнім батькам за розуміння, підтримку, допомогу та конструктивну критику. Сподіваюсь на подальшу співпрацю. Дякую за увагу!

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.